Tánciskola 2012/13 Őszi Félév

Az induló csoportokról alább olvasható egy kis ismertető, előtte összefoglalva a paraméterek:

Kezdő I.:
– Első alkalom: 2012. szeptember 19. (szerda)
– Szünet: október 24., 31.
– A félév során: szerdánként
– Helyszín: Patrona Hungariae (Budapest, IX. kerület, Knézich utca 3-13.) /Kis Díszterem/
(Odajutás: 4-6-os villamos Mester utcai megállójától a Knézich utcán befele haladva a Bakáts téren túl bal oldalt)
– Időpont: 18:30 – 20:00
– Tanítja: Hámori Gyula

Kérjük, hogy aki szeretne járni az MKK Kezdő I. tanfolyamra, írjon egy e-mailt Schumicky Erzsinek az eschumicky@gmail.com címre!

Középhaladó I.:
– Első alkalom: 2012. szeptember 18. (kedd)
– Szünet: október 23., 30.
– A félév során: keddenként
– Helyszín: Don Bosco Iskola (Budapest, XI. kerület, Albertfalva utca 9-11.)
(Odajutás a Fehérvári úti villamosokkal: 18, 41, 47, Építész utca megálló)
– Időpont: 18:30 – 20:00
– Tanítja: Szabó Péter

Haladó I:
Sajnos idén haladó tánccsoport NEM indul!

Haladó plusz I.:
IGÉNYFELMÉRÉS FOLYAMATBAN! JELETKEZNI ITT LEHET!
– Első alkalom: 2012. szeptember 18.
– Szünet: október 23., 30.
– A félév során: keddenként
– Helyszín: Don Bosco Iskola (Budapest, XI. kerület, Albertfalva utca 9-11.)
(Odajutás a Fehérvári úti villamosokkal: 18, 41, 47, Építész utca megálló)
– Időpont: 20:00 – 21:00
– Tanítja: Szabó Péter
***********************************************************************

A tánciskolában KÖTELEZŐ a VÁLTÓCIPŐ és javasolt a tánchoz illő viselet!
Váltócipőnek alkalmas bármilyen kényelmes, de elnyűhető (alkalmi) cipő! (A boka érdekében lehetőleg ne gumitalpú legyen!)

A CSOPORTOK LEÍRÁSA:

Kezdő:
Ebbe a csoportba várjuk azokat a lelkes embereket, akik:
– most szeretnének elkezdeni táncot tanulni
– már tanultak korábban valamennyit táncolni, de jobb lenne inkább mélyíteni az alapokat. Mert egy biztos alapra sokkal eredményesebben lehet a haladóbb figurákat felépíteni.

Középhaladó:
Már jó régen volt a tavalyi második féléves tánciskola, így azért mindenki felejt valamennyit… A félév elején feleleveníthetitek kicsit az alapokat. Lehet egy kicsit pontosítani a lépéseket, a technikát; szépíteni, amiket tudtok. Meg persze, ahogy már megszokhattátok, a hangulat is jó lesz, hisz ez csak rajtatok múlik! 🙂 Szóval érdemes már az elejétől ott lenni! Az első pár hétben fordítsatok figyelmet arra, hogy mennyire megy a tánc, ill. mennyire nehéz feleleveníteni a tavaly tanultakat. Tehát érdemes átgondolni, tudjátok-e innen folytatni, vagy inkább hasznos lenne a Kezdő csoportban még jobban elmélyíteni az alapokat! Ne felejtsétek: újat tanulni bármelyik csoportban lehet és a későbbi bonyolultabb figurákat biztos alappal könnyebb elsajátítani!

Másrészt ezt a csoportot azoknak is ajánljuk, akik már talán nem kezdők, de még nem jártak az MKK-Tánciskolájába. Így Ők is bekapcsolódhatnak. Átnézhetik, hogy mi az, amit ezen a szinten már kb. tudni kell, és ennek alapján eldönthetik, hogy megfelelő-e Nekik a csoport, be tudnak-e kapcsolódni (erről egyébként a szervezőkkel/tanárral is érdemes beszélni, mert ők tudnak segíteni a megfelelő csoport kiválasztásában). Ha kicsit sok, akkor természetesen van lehetőség a Kezdő csoportba átmenni, kicsit talán ismételve, de alaposabb tudást szerezve.

Haladó plusz:
Ez a csoport már az előző évben is bonyolultabb figurákat, sorokat, versenytáncos irányokat és lépéseket vett sorban. Itt is az első pár alkalom során lehetőségetek lesz az előző tananyagba betekinteni. Ezt olyanoknak ajánljuk, akik előző évben vagy a korábbi években jártak már a haladó I. és II. kurzusra is. Itt olyan (bonyolultabb) figurákat tanulhattok majd, amikre korábban nem volt idő.

********

Az előbbiek alapján és az első órák után reméljük sikerül kiválasztanotok, hogy hova is fogtok idén minden héten – egy kicsit a hétköznapokat is felejtve – táncolni járni!

Az esetleges kérdésekkel, ill. további információkért keressétek Bakos Krisztit: bkrisszi1@gmail.com vagy Schumicky Erzsit: eschumicky@gmail.com.

Kategória: Nincs kategorizálva | Címke: , .