Menekült gyerekek tábora

Beszámoló a táborról »

Szeretnéd Krisztust meglátni a legkisebbekben?
Felajánlanád Neki a nyarad egy hetét?
Van benned tettvágy, hogy segits és jót tegyél?
Találkoztál már pl. iraki vagy palesztin gyerekekkel?
Szeretnél segiteni rajtuk, de nem tudod, hogyan?
Volna kedved gyerekekkel játszani és nekik örömet szerezni?
Esetleg szivesen ismerkednél távoli kultúrákkal, de a pénztárcád nem engedi a távoli utazásokat?
Idén nyáron minderre LESZ LEHETOSÉGED MKK-sokkal.

A debreceni menekülttáborral együttmuködve egyhetes nyári tábort szervezünk menekült gyerekek számára.
A táborra a menekülttábor területén belül kerül majd sor. Öten-heten költöznénk a tábor melletti vendégházak egyikébe (itt saját fozofülkénk, fürdoszobánk lesz), és minden napra változatos gyerekprogramokat szerveznénk a táboron belül és kivül. Pl.: közös játék, foci, méta, cukrászdázás, akadályverseny…
A gyerekek rendszerint társalgási szinten beszélnek magyarul, mert az óvodában, iskolában magyarul tanulnak és integrálódnak.
Projektfelelős: Solt Évi (narancs csoport), 20-537-5155, solt.eva[@]freemail.hu (Hivj vagy irj, és kérdezz bármikor!)

Idopőnt: 2008. aug 11-17., hétfotol vasárnapig, Debrecenben.
Várható költségek: részvételi dij (4900 Ft) + útiköltség.
A részvételi dij tartalmazza a napi 3-szori étkezést és a szállást is.
A létszám erosen korlátolt. Ezért siess a jelentkezéssel, ha jönni szeretnél!!!
A jelentkezés hivatalossá a részvételi dij befizetésével válik, amit a projektfelelosnél tehetsz meg.

Amennyiben nem tudsz résztvenni , de szeretnéd támogatni a gyerekeket és a tábor sikerét, ezt is könnyedén megteheted:
– imádsággal,
– tárgyi ajándékokkal (hasznos gyerekjátékok, kézmuves alapanyagok, édességek…),
– anyagi adományokkal,
– egyéb segitséggel (pl. adományok lefuvarozása …).

“Legyetek az igének cselekvői, ne csupán hallgatói.”
(Jak 1,22)

Időpont: 2008. augusztus 11. (hétfő), 08:00
Helyszín: Debrecen
Szervező: Solt Évi
Kategória: Esemény | Címke: , .