Országos Egyetemista Zarándoklat 2011

Beszámoló az OEZ-ről »
Képek a közigalériából » és a kegyhely oldaláról »

Idén is lesz Országos Egyetemista Zarándoklat, 2011. szeptember 24-25-én!

Pásztóról gyalogolunk Mátraverebély-Szentkútra, ahol a zarándokházban alszunk és másnap ünnepi szentmisével, majd ebéddel zárul a program.
A misén az Imperfectum együttes fog zenei szolgálatot teljesíteni.

A zarándoklat költsége 2500 Ft, ami a szombati vacsorát, a vasárnapi reggelit és ebédet, valamint a szállást tartalmazza. (Hálózsákot nem kell hozni!)

A 2008-as zarándoklat képeit itt nézhetitek meg, illetve néhány beszámoló is készült.

További részletek a Lelkészség oldalán. A kegyhely hivatalos oldala.

Vonatunk reggel 7 órakor indul a Keleti pályaudvarról. A korai időpontra való tekintettel nincs konkrét időpont a gyülekezőre, delegalább 10 perccel az indulás előtt legyetek ott. A vonatnál találkozunk (5510-es sebesvonat, Budapest-Keleti – Hatvan – Eger). A hatvani átszállást követően 8:50-re érkezünk Pásztóra, innen gyalogolunk Szentkútra, kb. 18 km-en keresztül.

A menetjegyét mindenki saját magának váltsa meg, ha lehetőség van rá, már előre! Odafele Budapest-Keleti – Pásztó, vissza Nagybátony – Budapest-Keleti viszonylatra. (50% kedvezménnyel 915 Ft, ill. 1080 Ft)

Szombatra hozzatok enni- és innivalót, először este kapunk (meleg) vacsorát. A szálláson lesz ágynemű, így hálózsákot ne hozzatok! Az idő jónak ígérkezik, de nem árt, ha betesztek egy esőkabátot!
A szállás és az étkezés 2500 Ft-os költségét a helyszínen fizetjük!

Vasárnap ebéd után, 14:53-kor indul a vonatunk Nagybátonyból, menetrend szerint 17:00-ra érünk vissza a Keletibe.

Időpont: 2011. szeptember 24. (szombat), 07:00
Helyszín: Mátraverebély-Szentkút

Szervező: Egyetemi Lelkészség
Kategória: Esemény | Címke: .