OEZ 2012

Idén is lesz Országos Egyetemista Zarándoklat, 2012. szeptember 29-30-án!

Vonatunk reggel 7 órakor indul a Keleti pályaudvarról, előtte 6:45-kor gyülekezünk a kijelző táblánál. A menetjegyét mindenki saját magának váltsa meg, ha lehetőség van rá, már előre! Odafele Budapest-Keleti – Mátraszőlős-Hasznos, vissza Nagybátony – Budapest-Keleti viszonylatra (50% kedvezménnyel 930 Ft, ill. 1100 Ft).
A hatvani átszállást követően 8:54-re érkezünk Mátraszőlős-Hasznosra, innen gyalogolunk Szentkútra, kb. 17 km-en keresztül. A zarándoklat közben keresztutat és egy tized rózsafüzért is imádkozunk. Szombatra hozzatok enni- és innivalót, először este kapunk (meleg) vacsorát. A zarándokházban lesz ágynemű, így hálózsákot ne hozzatok!  Másnap ünnepi szentmisével, majd ebéddel zárul a program.

A zarándoklat költségét a helyszínen fizetjük, ez 2000 Ft, ami a szombati vacsorát, a vasárnapi reggelit és ebédet, valamint a szállást tartalmazza.

Tavalyi beszámoló az OEZ-ről »
Képek a közigalériából » és a kegyhely oldaláról »

A 2008-as zarándoklat képeit itt nézhetitek meg, illetve néhány beszámoló is készült.

Jelentkezés Szikszay Lacinál szeptember 27-ig (e-mail cím a térkép alatt).

További részletek a Lelkészség oldalán. A kegyhely hivatalos oldala.

Időpont: 2012. szeptember 29. (szombat), 06:45
Helyszín: Mátraverebély-Szentkút

Szervező: Egyetemi Lelkészség
Kategória: Esemény | Címke: .