Tánciskola az őszi félévben

Az alábbiak alapján és az első órák után reméljük sikerül kiválasztanotok, hogy hova is fogtok idén minden héten – egy kicsit a hétköznapokat is felejtve – táncolni járni!

Lehetőség van arra is, hogy két csoportba is járjatok párhuzamosan. Az egyiket ismétlésként, mert minden évben kicsit más és más szempontokból is tanulhatsz újat abból a szintből. A másikat pedig azért, hogy tanulj újat, izgalmasabbat is mellette. Ennek feltételeiről kérdezd a tánciskola szervezőit.

Az esetleges kérdésekkel, illetve további információkért keressétek a tánciskola egyik vezetőjét: Balla Klarit (ballaklari00@gmail.com).

A 2013. őszi félévben induló kurzusaink:

Jelentkezés »

Kezdő I. kurzus

Ebbe a csoportba várjuk azokat a lelkes embereket, akik:

• most szeretnének elkezdeni táncot tanulni
  • már tanultak korábban valamennyit táncolni, de jobb lenne inkább mélyíteni az alapokat. Mert egy biztos alapra sokkal eredményesebben lehet a haladóbb figurákat felépíteni.

A legfontosabb tudnivalók:

• időpont: szerdánként 19:00-tól 20:30-ig, az időpont az egész félévre végleges!
    odajutás a Fehérvári úti villamosokkal: 18, 41, 47, Építész utca megálló
  • első alkalom: 2013. október 2. (szerda)
  • utolsó alkalom: 2013. december 11. (szerda)
  • szünet: 2013. október 23., október 30.
  • tanítja: Szabó Péter

Jelentkezés »

A tánciskolában kötelező a váltócipő és javasolt a tánchoz illő viselet! Váltócipőnek alkalmas bármilyen kényelmes, de elnyűhető (alkalmi) cipő! (A boka érdekében lehetőleg ne gumitalpú legyen!)

Középhaladó I. kurzus

Már jó régen volt a tavalyi második féléves tánciskola, így azért mindenki felejt valamennyit… A félév elején feleleveníthetitek kicsit az alapokat. Lehet egy kicsit pontosítani a lépéseket, a technikát; szépíteni, amiket tudtok. Meg persze, ahogy már megszokhattátok, a hangulat is jó lesz, hisz ez csak rajtatok múlik! 🙂 Szóval érdemes már az elejétől ott lenni! Az első pár hétben fordítsatok figyelmet arra, hogy mennyire megy a tánc, ill. mennyire nehéz feleleveníteni a tavaly tanultakat. Tehát érdemes átgondolni, tudjátok-e innen folytatni, vagy inkább hasznos lenne a Kezdő csoportban még jobban elmélyíteni az alapokat! Ne felejtsétek: újat tanulni bármelyik csoportban lehet és a későbbi bonyolultabb figurákat biztos alappal könnyebb elsajátítani!

Másrészt ezt a csoportot azoknak is ajánljuk, akik már talán nem kezdők, de még nem jártak az MKK-Tánciskolájába. Így Ők is bekapcsolódhatnak. Átnézhetik, hogy mi az, amit ezen a szinten már kb. tudni kell, és ennek alapján eldönthetik, hogy megfelelő-e Nekik a csoport, be tudnak-e kapcsolódni (erről egyébként a szervezőkkel/tanárral is érdemes beszélni, mert ők tudnak segíteni a megfelelő csoport kiválasztásában). Ha kicsit sok, akkor természetesen van lehetőség a Kezdő csoportba átmenni, kicsit talán ismételve, de alaposabb tudást szerezve.

• időpont: szerdánként 18:30-tól 20:00-ig
  • helyszín: Patrona Hungariae Gimnázium
    Budapest, IX. kerület, Knézich utca 3-13.
    odajutás: 4-6-os villamos Mester utcai megállójától a Knézich utcán befele haladva a Bakáts téren túl bal oldalt
  • első alkalom:  2013. szeptember 18. (szerda)
  • utolsó alkalom: 2013. december 11. (szerda)
  • szünet: 2013. október 30. (október 23-án lesz óra)
  • tanítja: Hámori Gyula

Haladó I. kurzus

Ez a csoport már az előző évben is belekóstolt a bonyolultabb figurákba és haladós tempóval fogja majd tanulni most már az egyre bonyolultabbakat. Itt is az első pár alkalom során lehetőségetek lesz az előző tananyagba betekinteni. Eközben figyelnetek kell arra, hogy a csoport tempója megfelelő-e Nektek. Ha úgy érzitek, túl gyors, vagy túl sok, vagy túl nehéz lenne, a félév elején még nyugodtan át tudtok menni a Középhaladóba, a Kezdőbe, vagy akár mindkettőbe, így pótolva a hiányzó lépéseket, figurákat, esetleg az alapokat.

A megfelelő csoport kiválasztása (akár a szervezőkkel ill. tanárokkal történő megbeszélés alapján) azért fontos, mert mindenképpen úgy lehet a legjobb tánctudást megszerezni, ha az ember a neki leginkább illeszkedő csoportban tud tanulni. Másrészt pedig bármely csoport akkor tud igazán jól, megfelelő szinten haladni, ha nem egy-egy emberre kell mindig várni, hanem nagyjából egyforma tudásszintű táncosok alkotják.

• időpont: keddenként 18:30-tól 20:00-ig
    odajutás a Fehérvári úti villamosokkal: 18, 41, 47, Építész utca megálló
  • első alkalom: 2013. szeptember 17. (kedd)
  • utolsó alkalom: 2013. december 10. (kedd)
  • szünet: 2013. október 29.
  • tanítja: Szabó Péter

Haladó plusz I. kurzus

A kurzus a félévben nem indul.

Ez a csoport már tényleg a versenytáncos irányokról, figurákról, sorokról szól. A haladási tempó általában a táncosok igényeihez, kéréséhez próbál igazodni, de lényeges, hogy emelett sem mondható lassúnak. Olyanoknak ajánljuk a csoportot, akik szeretnének szép és bonyolult sorokat magukénak tudni, gyakorolni és egy kicsit a  tánc szépségével is foglalkozni.  Fontos, hogy leginkább azoknak javasolt a csoport, akik előző évben vagy a korábbi években jártak már a haladó I. és II. kurzusra illetve Illetve azoknak is szóba jöhet, akik a mostani haladó kurzust annyira könnyen veszik, hogy aközben szeretnének még egyéb bonyolultabb dolgokba is belemerülni. Természetesen azoknak is ajánljuk a haladó pluszt, akik részt vettek már egyéb tánciskolákban legalább haladóbb kurzusokon esetleg belekóstoltak már a hobby versenytáncba.

A kurzus a félévben nem indul.

Kezdő rocky kurzus

• időpont: szerdánként 20:30 – 21:30
  • összesen 8 alkalom
  • szünet: 2013. október 23., október 30.
  • tanítja: Szabó Péter

Jelentkezés az alábbi szavazáson:

Egyéb kérdésekkel keressétek Balla Klarit. (ballaklari00@gmail.com)

Időpont: 2013. szeptember 17. (kedd), 18:30
Kategória: Esemény | Címke: , .