Tánciskola – őszi félév

A 2015. őszi félévben induló kurzusaink:

Kezdő I. kurzus

Ebbe a csoportba várjuk azokat a lelkes embereket, akik:

• most szeretnének elkezdeni táncot tanulni
  • már tanultak korábban valamennyit táncolni, de jobb lenne inkább mélyíteni az alapokat. Mert egy biztos alapra sokkal eredményesebben lehet a haladóbb figurákat felépíteni.

• időpont: keddenként 18:30-20:00 között
  • helyszín: Patrona Hungariae Gimnázium
    Budapest, IX. kerület, Knézich utca 3-13.
  • első alkalom: 2015. szeptember 22.
  • utolsó alkalom: 2015. december 8.
  • szünet: október 27.
  • tanítja: Szabó Péter
  • jelentkezés itt »

Középhaladó I. kurzus

Már jó régen volt a tavalyi második féléves tánciskola, így azért mindenki felejt valamennyit… A félév elején feleleveníthetitek kicsit az alapokat. Lehet egy kicsit pontosítani a lépéseket, a technikát; szépíteni, amiket tudtok. Meg persze, ahogy már megszokhattátok, a hangulat is jó lesz, hisz ez csak rajtatok múlik! 🙂 Szóval érdemes már az elejétől ott lenni! Az első pár hétben fordítsatok figyelmet arra, hogy mennyire megy a tánc, ill. mennyire nehéz feleleveníteni a tavaly tanultakat. Tehát érdemes átgondolni, tudjátok-e innen folytatni, vagy inkább hasznos lenne a Kezdő csoportban még jobban elmélyíteni az alapokat! Ne felejtsétek: újat tanulni bármelyik csoportban lehet és a későbbi bonyolultabb figurákat biztos alappal könnyebb elsajátítani!

Másrészt ezt a csoportot azoknak is ajánljuk, akik már talán nem kezdők, de még nem jártak az MKK-Tánciskolájába. Így Ők is bekapcsolódhatnak, átnézhetik, hogy mi az, amit ezen a szinten már kb. tudni kell, és ennek alapján eldönthetik, hogy megfelelő-e Nekik a csoport, be tudnak-e kapcsolódni (erről egyébként a szervezőkkel/tanárral is érdemes beszélni, mert ők tudnak segíteni a megfelelő csoport kiválasztásában). Ha kicsit sok, akkor természetesen van lehetőség a Kezdő csoportba átmenni, kicsit talán ismételve, de alaposabb tudást szerezve.

• időpont: keddenként 18:30-20:00 között
  • helyszín: Congregatio Jesu – Tartományi Iroda
    Budapest 1056, Váci utca 47.
  • első alkalom:  2015. szeptember 15.
  • utolsó alkalom: 2015. december 18.
  • szünet: október 27.
  • tanítja: Hámori Gyuszi és Tóth Zsófi

Haladó I. kurzus

Ez a csoport már az előző évben is belekóstolt a bonyolultabb figurákba és haladós tempóval fogja majd tanulni most már az egyre bonyolultabbakat. Itt is az első pár alkalom során lehetőségetek lesz az előző tananyagba betekinteni. Eközben figyelnetek kell arra, hogy a csoport tempója megfelelő-e Nektek. Ha úgy érzitek, túl gyors, vagy túl sok, vagy túl nehéz lenne, a félév elején még nyugodtan át tudtok menni a Középhaladóba, a Kezdőbe, vagy akár mindkettőbe, így pótolva a hiányzó lépéseket, figurákat, esetleg az alapokat.

A megfelelő csoport kiválasztása (akár a szervezőkkel ill. tanárokkal történő megbeszélés alapján) azért fontos, mert mindenképpen úgy lehet a legjobb tánctudást megszerezni, ha az ember a neki leginkább illeszkedő csoportban tud tanulni. Másrészt pedig bármely csoport akkor tud igazán jól, megfelelő szinten haladni, ha nem egy-egy emberre kell mindig várni, hanem nagyjából egyforma tudásszintű táncosok alkotják.

• időpont: szerdánként 18:30-20:00 között
  • helyszín: Patrona Hungariae Gimnázium
    Budapest, IX. kerület, Knézich utca 3-13.
  • első alkalom: 2015. szeptember 16.
  • utolsó alkalom: 2015. december 9.
  • szünet: október 28.
  • tanítja: Szabó Péter

Haladó+ I. kurzus

Ez a csoport csak minimum 15 fővel indul!!

Ez a csoport már többek között a versenytáncos irányokról, figurákról, sorokról szól. A haladási tempó általában a táncosok igényeihez, kéréséhez próbál igazodni, de lényeges, hogy emellett sem mondható lassúnak. Olyanoknak ajánljuk a csoportot, akik szeretnének szép és bonyolult sorokat magukénak tudni, gyakorolni és egy kicsit a  tánc szépségével is foglalkozni.  Fontos, hogy leginkább azoknak javasolt a csoport, akik előző évben vagy a korábbi években jártak már a haladó I. és II. kurzusra, illetve azoknak is szóba jöhet, akik a mostani haladó kurzust annyira könnyen veszik, hogy aközben szeretnének még egyéb bonyolultabb dolgokba is belemerülni. Természetesen azoknak is ajánljuk a haladó pluszt, akik részt vettek már egyéb tánciskolákban legalább haladóbb kurzusokon esetleg belekóstoltak már a hobbi versenytáncba.

• időpont: szerdánként 18:30-20:00 között
  • helyszín: Congregatio Jesu – Tartományi Iroda
    Budapest 1056, Váci utca 47.
  • első alkalom: 2015. szeptember 16.
  • utolsó alkalom: 2015. december 9.
  • szünet: október 28.
  • tanítja: Hámori Gyuszi és Tóth Zsófi

Időpont: 2015. szeptember 15. (kedd), 18:30
Szervező: Balla Klari
Kategória: Esemény | Címke: .